بازدید گوگنهایم از خانه

موزه سالمون آر گوگنهایم(Solomon R. Guggenheim )که از آن به عنوان موزه گوگنهایم یاد می‌شود، توسط بنیاد سالمون در سال 1939 تاسیس شد و بعدها با درگذشت سالمون در سال  1952 با نام فعلی خود، “موزه گوگنهایم”  به فعالیت خود ادامه داد. این موزه در سال 1959، به ساختمان فعلی خود که توسط  فرانک لوید رایت، معمار برجسته طراحی شده بود انتقال پیدا کرد. از ویژگی‌های منحصربفرد موزه، شکل استوانه‌ای موزه و مسیر های مارپیچی گالری های آن می‌باشد.

محتوا و مجموعه‌های  موزه، هنرمدرن و معاصراست که بر اساس چندین مجموعه خصوصی در طی هشت دهه گردآوری شده‌است. این موزه علاوه بر شهر نیویورک، شعبه‌های  دیگری در شهر  بیلبائو اسپانیا  و شهر ونیز ایتالیا دارد.

https://www.guggenheim.org/

 

فعالیت های موزه در زمان COVID19

 

موزه گوگنهایم در زمان شیوع COVID19 با ایجاد فضاهای مجازی از جمله “بازدید گوگنهایم  از خانه” (Visit the Guggenheim From Home) ارتباط خود را با مخاطبین موزه حفظ کرده است. این فعالیت‌ها شامل موارد ذیل هستند:

https://www.guggenheim.org/plan-your-visit/guggenheim-from-home 

   

 

  • تور بنای موزه:

این تور به بیان داستان ساخت بنا، معرفی طراح  بنا فرانک لوید رایت می‌پردازد، همچنین امکان استفاده از متریال آموزشی برای مربیان، دانش آموزان و خانواده‌ها در این تور فراهم شده‌است.

https://www.guggenheim.org/the-frank-lloyd-wright-building

 

  • تورهای آنلاین و فعالیت ها

این تور شامل فعالیت‌های آنلاینی است که موزه در طول هفته برای مخاطبین خود که در منزل هستند تهیه کرده که شامل: آموزش طراحی، تور مجازی موزه وکلاس هنر گوگنهایم در خانه می‌باشد.

 

https://www.guggenheim.org/event/event_series/online-programs  

 

  • مجموعه های آنلاین

این بخش به معرفی 1700 اثر هنری از 625 هنرمند می‌پردازد  و این تعداد از بین 8000 اثر نمایشگاه دائمی موزه گوگنهایم انتخاب شده‌است. علاوه بر این این مجموعه آنلاین،آثار منتخبی از موزه های گوگنهایم ونیز -Pegy venic و بیلبائو را نیز نمایش می‌دهد.

https://www.guggenheim.org/collection-online 

 

 

 

 

همرسانی این خبر

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *