بازگشایی موزه علوم و فن‌آوری و موزه تاریخ طبیعی شانگهای چين

طبق تصمیم مقامات کشور چین و با اتخاذ اقدامات سختگیرانه ضد بیماری همه‌گیر کوید 19 موزه علوم و فن‌آوری و موزه تاریخ طبیعی شانگهای (شعبه SSTM) در تاریخ 13 مارس 2020 دوباره باز خواهد شد. موزه‌ها برای این منظور کاملاً ضد عفونی شده‌اند و برای اطمینان از اثربخشی اقدامات ضد بیماری همه‌گیر، قوانین زیر اعلام شده است:

  1. موزه‌ها از بازه زمانی 9:00 تا 17:00 (ورود مجاز تا 16:00) باز خواهند بود و هر دوشنبه (علاوه بر تعطیلات ملی) موزه‌ها تعطیل هستند.
  2. تعداد بازدیدکنندگان، دقیقا زیر نظر خواهد بود و بیش‌ترین تعداد مجاز در هر لحظه و در هر روز به 30٪ حد معمول کاهش می‌یابد، به این معنی که حداکثر تعداد بازدیدکنندگان از موزه‌ علوم و فن‌آوری نباید بیش از 4050 نفر در هر زمان و بیش از 9000 نفر در هر روز و در موزه تاریخ طبیعی بیش از 4799 نفر در روز باشد.
  3. تورهای گروهی و ثبت‌نام عضویت در حالت تعلیق است. بازدیدکنندگان انفرادی می‌توانند تا هفت روز قبل (از جمله روز بازدید) بلیت را با شناسه واقعی در وب‌سایت‌های رسمی موزه و صفحه WeChat و سایر وب‌سایت‌های بلیت‌فروشی از جمله LY.COM ،Ctrip.com و lvmama.com خریداری کنند.
  4. سینماها، آمفی تئاترها، سالن‌های فعالیت‌های آموزشی و رستوران‌ها در هر دو موزه همچنان تعطیل هستند و نیز خدمات راهنمایی تور به صورت کلی و یا جزیی، به همراه فعالیت‌های آموزشی در حالت تعلیق هستند.
  5. بازدیدکنندگان موزه‌ها ملزم به استفاده از ماسک هستند و باید یک کارت شناسایی معتبر با خود همراه داشته باشند و در صورت درخواست، «کد سبز» خود را تهیه کنند. هنگام انتظار در صف، باید فاصله یک متری از افراد را حفظ کنند. قبل از ورود به موزه‌ها، کدها و درجه حرارت بدن افراد بررسی و تحت کنترل امنیتی قرار می‌گیرند. هر فردی که دمای بدنش بالاتر از حد نرمال (3/37 ≥) و یا علائمی مانند سرفه و تنگی نفس داشته باشد از ورودش به موزه جلوگیری به عمل می‌آید.
  6. برای اطمینان از سلامت و امنیت بازدیدکنندگان، همه افراد باید در طول بازدید، از ماسک استفاده و فاصله حداقل 1.5 متری با یکدیگر را رعایت کنند و از تجمع در فضای بسته خودداری کرده و به بهداشت و سلامت شخصی توجه کنند. همچنین نمایشگاه‌ها و پروژه‌های نمایشگاهی که نیاز به تماس نزدیک با بازدید‌کنندگان دارند و یا موجب تجمع افراد می‌شوند بسته خواهند ماند و یا با حضور افراد کمتری پذیرای علاقه‌مندان خواهند بود.
  7. برای دریافت آخرین اطلاعات، به وب‌سایت‌های رسمی، حساب‌های WeChat و صفحات Weibo می‌توان مراجعه کرد و اگر فرد در هنگام بازدید، احساس ناخوشایندی دارد، با شماره 68622000 تماس بگیرد.

 

————————————————————————————————————————-

از سرگیری ساخت و ساز موزه نجوم شانگهای

ساخت موزه نجوم شانگهای (شعبه SSTM) به عنوان یکی از پروژه‌های بزرگ شانگهای از 11 مارس 2020 فعالیت خود را از سر می‌گیرد. تیم ساخت و ساز بر موانع مختلفی غلبه کرده و اقدامات مشخصی را برای غربالگری پرسنل، ضد عفونی کردن سایت، انبارها و بررسی امنیتی انجام داده‌است. تیم ستخت، با توجه به کنترل اپیدمی و پیشرفت ساخت و ساز، تمام تلاش خود را برای تکمیل پروژه و تضمین کیفیت افتتاح آن برای عموم در سال آینده انجام می‌دهد.

کارگران، در روز اول از سرگیری ساخت و ساز، همانطور که وارد مرحله ساخت مدل شده بودند، کار خود را به صورت منظم ادامه دادند: برخی نقشه‌برداری و روکش کردن، برخی پارتیشن‌بندی دیوارهای ساختمانی، برخی نصب فریم‌های فلزی کف به بالا و انتقال لوله‌ها را انجام دادند. در کل، حدود 15٪ از تیم، یعنی ۲۲ کارگر، در طول روز روی مدل کار می‌کردند. آنها با شور و نشاط و روحیه‌ای بالا در یک سایت شلوغ و در عین حال منظم کار کردند. با کم شدن اپیدمی، تعداد بیشتری از کارگران پس از به کارگیری تمهیدات  لازم به گروه ملحق می‌شوند.

 

 

همرسانی این خبر

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *