خانه تجربه مبتلایان

تجربه مبتلایان

فکر می کردم فقط مسن ترها مبتلا می شوند

آقای 26 ساله ای که به خاطر سن پایین اصلا فکر نمی کرد به کرونا مبتلا شود از تجربه اش در دوران ابتلا می گوید.با هم صحبت های او را گوش می دهیم.

بزرگترین ترسم این بود که خانواده ام به خاطر من مبتلا شوند

آقا رضا ۲۱ ساله و ساکن شهر ری هستند. رضا یه خاطر حضور در مراسم ختم یکی از اقوام به کرونا مبتلا شدند. صحبت های ایشون رو در مورد دوران بیماری شون گوش می کنیم .

یک هفته در بیمارستان و یک ماه در خانه بستری شدم

خانم نسترن ۳۰ ساله از تهران و کارمند هستند. ایشان برای حضور در محل کار مجبور بودند از مترو استفاده کنند و احساس می کنند در مترو مبتلا شدند.

کادر درمانی در بهبود من بسیار موثر بود

آقا حمید، 50ساله،بازنشسته و اهل بروجرد هستند. ایشون نقش کادر درمانی را در بهبود خودشون و همسرشون بسیار مهم می دانند.

فاصله فیزیکی را رعایت نمی کردم

مهدی 28 ساله، ساکن تهران و بازاری است. او در اوایل شیوع کرونا مبتلا شده است و دلیل ابتلا را عدم رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و رفت و آمد در مکان های شیوغ و پرتردد می داند . صحبت های او را می شنویم.

نمی خواستم دوستان و خانواده ام متوجه بیماری من بشوند

ایمان ۳۶ ساله و طراح دکوراسیون داخلی است که در همدان در حین کار و به خاطر عدم رعایت نکات ایمنی و پیشگیری مبتلا شده است. ایمان سعی کرده به تنهایی و به صورت خود درمانی کرونا را شکست دهد. صحبت های ایشان را می شنویم.

آرزوی مرگ می کردیم

این خانواده طی ملاقاتی با دوستانشان مبتلا شده اند ولی تا مدت ها به خاطر عدم آگاهی از نوع بیماری، درمان جدی را پیگیری نکرده اند. بعد از قرنطینه ی خانگی و تحمل دوران سخت و طولانی بیماری سرانجام بهبود یافته اند.

من، برادر و خواهرم در بیمارستان مبتلا شدیم

حمید، 56 ساله و ساکن تهران است. حمید و برادر و خواهرش هر سه در بیمارستان مبتلا شدند.حمید بیماری قلبی دارد و از تجربیاتش در تلاش برای بهبودی می گوید.

ارتباط با بیماران، مرا هم مبتلا کرد

امیر 37 ساله و از کارکنان کادر درمانی است. امیر می گوید همه دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کرده، ولی با این حال مبتلا شده است. همراه با پالا نیوز به تجربه امیر گوش می دهیم.

ارتباط با 4030 کمکم کرد

رضا 33 سال دارد و با موتور،مسافرکشی می کند. خودش می گوید، احتمالاً یکی از مسافرانش بیماری را به او منتقل کرده است. رضا در خصوص چگونگی مبتلاشدن و اقداماتی که بعد از آن انجام داد صحیت می کند. همراه با پالانیوز می شنویم.

خلوت گزیده راه به کبریا برد

محمد اقبالی 34 سال دارد، ورزش می کند، کارمند است ودر تهران زندگی می کند. محمد در دوران قرنطینه در خانه بستری شده و این بیماری را شکست داده است. صحبت های او را می شنویم .

بیماری زمینه ای داشتم ولی کرونا را شکست دادم

در این فایل شنیداری حمیدرضا، 37 ساله از قم در مورد تجربه اش از مبارزه با بیماری کرونا می گوید. حمیدرضا دیابت دارد و انسولین مصرف می کند و توانسته بر این بیماری غلبه کند.

نگران بودم بیماری رو به عزیزانم انتقال داده باشم

فریبا خانمی 31 ساله، کارمند و اهل قم است. ایشون فکر می کنند، صحبت کردن با ارباب رجوعی که خودش هم احتمالاًبه بیماری اش آگاه نبوده، ایشان را مبتلا کرده. صحبت های خانم فریبا رو می شنویم.

نکات بهداشتی را رعایت کردم ولی مبتلا شدم

فاطمه خانمی 30 ساله و شاغل در حوزه بهداشت است. ایشون علی رغم مراعات مسائل بهداشتی به این بیماری مبتلا شدند. صحبت های ایشان را می شنویم.

دوستم از بیماری اش خبر نداشت

رویا 42 ساله، خانه دار و اهل نهاوند هستم،از طریق یکی از دوستانم مبتلا به کرونا شدم خودش هم خبر نداشت. همراه با پالا نیوز تجربه ی رویا رو در دوران بیماری و بعد از بهبودی با هم می شنویم.

ماسک نمی زدم

بهروز 31 ساله اهل تهران هستم،برای حضور در محل کار از وسایل نقلیه عمومی مترو، اتوبوس وبدون ماسک تو شلوغی استفاده می کردم و مبتلا شدم. همراه با پالا نیوز بهروز از تجربه ی خودش در دوران بیماری و بعد از بهبودی برامون حرف می زنه. با هم می شنویم.