تور مجازی موزه لوور
پربازدید ترین در بین موزه ها

با آنکه بین دوهزار وسیصد نفر از کارمندان موزه لوور، کسی به ویروس کرونا مبتلا نشده، اما مسئولان موزه، برای پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر این بیماری که در کشورهای اروپایی مبتلایان به آن در حال افزایشند و به جهت آنکه بازدیدکنندگان از نقاط مختلف جهان به بازدید از این موزه می‌آیند، تصمیم به تعطیلی آن گرفته اند. آنها معتقدند، درصد ریسک ابتلا به این بیماری، این روزها بسیار بالا است و این امر برای پیشگیری کاملا ضروری است.

بعد از تعطیلی،  موزه اقدام به بازپس دادن هزینه های پیش پرداخت بازدید موزه به صورن مرحله به مرحله بوده است.

پویش های  با هم باشید! در همه رسانه های اجتماعی با  #LouvreChezVous و #MuseumFromHome منتشر شد .

لازم به ذکر است بازدید از تور مجازی موزه لوور، آن را همچنان جز پربیننده ترین موزه های جهان در این ایام نگه داشته است.

 

🔷اطلاعات بیشتر از طریق درگاه زیر قابل دسترسی است :

https://www.louvre.fr/

https://www.newsweek.com/frances-louvre-museum-shuts-down-amid-coronavirus-concerns-1489908

 

علاوه بر این ، وب سایت لوور (www.louvre.fr) ماژول های زیادی را برای تهیه بازدید شما ، تعمیق دانش خود و آموزش تاریخ هنر به کودکان ارائه می دهد.

 

🔶از تور مجازی لوور در خانه لذت ببرید، تجربه ی بازدید لوور از زوایای دیگر:

 

https://bit.ly/WingedVictoryFocus

 

🔹 Rediscover the history of the Louvre in 3D to understand all the stages of its construction, from a medieval fortress to the art museum you know today.

https://bit.ly/Louvre800years

 

🔹 Explore the most famous artworks of the eight curatorial departments of the Louvre.

https://www.louvre.fr/en/departements

 

🔹 Listen to the works of the Louvre in a special tour with Florian Boullot (Paris ASMR) and Emma Smith (WhispersRed ASMR).

https://bit.ly/AloneInTheLouvre

موزه لوور یک کاخ است به قدمت هشت قرن که تاریخ فرانسه را در آغوش گرفته است. از زمان راه اندازی آن در سال 1793 به عنوان یک موزه جهانی  شناخته شد و مجموعه های آن ، که از زیباترین  آثار هنری جهان  در چندین هزاره  هستند  و قلمرویی که موزه  پوشش می دهد از آمریکا تا مرزهای آسیا امتداد دارد و در هشت بخش توزیع شده ، از  شاخص ترین این آثار تحسین برانگیز جهانی می توان به آثار جهانی مونا لیزا ، پیروزی ساموتراس یا زهره میلو اشاره کرد. موزه لوور با نزدیک به 10 میلیون بازدید کننده در سال ، امروزه پر بازدیدترین موزه جهان است.

لوور ، موزه ای جهانی

لوور نیز به واسطه غنای کلکسیونهای خود ، از نظر تنوع فراوان مخاطبان خود ، جهانی است. از نزدیک به 10 میلیون بازدید کننده ی آن که در سال 2012 از لوور بازدید کردند ، 69٪ از مبدا خارجی بودند ، از جمله 15٪ از ایالات متحده ، 7٪ از چین یا 6٪ از برزیل بوده اند .  برای تطبیق با تنوع مخاطبان خود ، لوور تلاش می کند تا هر چه بیشتر قابل دسترسی باشد: استفاده از تابلوهای  دو زبانه و حتی سه زبانه  روی کارتل های 38000 اثر نمایش داده شده در تالارها ، تدوین برنامه راهنما های متنوع انسانی و دیجیتال برای استفاده آسانتر و توسعه آموزش هنر.

 

 

همرسانی این خبر

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *