فعالیت های مجازی موزه بزرگ ایالتی روسیه

موزه ایالتی روسیه بزرگترین مجموعه هنر روسیه است که در یک مجموعه  با معماری بی نظیر در مرکز تاریخی سن پترزبورگ قرار دارد.

این نخستین موزه هنر روسیه بود که توسط امپراتور الکساندر سوم آغاز شد. اساس این مجموعه اشیاء و آثار هنری است که از کاخ ها، ارمیتاژ و فرهنگستان هنر و همچنین از مجموعه های خصوصی به موزه ایالتی اهدا شده است.

این مجموعه موزه حاوی بیش از 400هزار نمایشگاه است که کلیه دوره ها و روندهای مهم تاریخ هنر روسیه، انواع اصلی و ژانرها، روندها و مکتب های هنر روسیه را بیش از بیش از هزار سال پوشش می دهد.

موزه ایالتی روسیه امروز یک مجموعه موزه گسترده است. این مرکز تحقیقاتی معتبر، مرمت، حفظ و نگهداری است و نظارت بر کار کلیه موزه های هنری کشور را شامل می شود.

مرکز آموزش و پرورش و خلاقیت کودکان موزه روسیه، عضو وابسته آکادمی آموزش روسیه، یک بخش از موزه روسیه است که مسئولیت موضوعات آموزش هنر را بر عهده دارد. این مرکز با همکاری موزه های بزرگ جهان، مؤسسات تحقیقاتی و سازمان های آموزشی، دوره های آموزشی پیشرفته ای را برای مربیان موزه و معلمان مدرسه فراهم می کند، همچنین برنامه های آموزشی خارج از برنامه را نیز توسعه می دهد.

از جمله فعالیت های دیگر این مرکز یک کلوب هنری است که برای کودکان از 4 تا 17 سال و همچنین معلمان، والدین و مربیان هنر برگزار می شود.

بازدید مجازی از موزه ایالتی روسی از لینک زیر و همچنین فضاهای مجازی اینستاگرام و فیسبوک امکان پذیر است.

http://virtual.rusmuseumvrm.ru/?lang=en

https://www.instagram.com/russian_museum/?ref=badge

https://www.facebook.com/TheStateRussianMuseum

فروشگاه

در فروشگاه موزه ایالتی روسیه، هدایا و سوغاتی ها براساس اشیا موزه اماده شده است و هم در فروشگاه و هم در فروشگاه انلاین در اختیار بازدید کنندگان و علاقمندان  قرار می گیرد.

https://www.rusmuseumshop.com/

اپ موزه

موزه روسیه با همکاری IZITEQ BV، هلند – سازندگان برنامه های کاربردی موبایل در سراسر جهان – چهار کتاب صوتی را طراحی کرده است.

(https://izi.travel/ru/9aa9-gosudarstvennyy-russkiy-muzey/en)

۱)«کاخ ها و پارک های موزه روسیه» تور با تاریخ کاخ ها و باغ ها آشنا می شود و اطلاعات دیگری در مورد ساختمان های تاریخی واقع در مسیر گردشگران دارد. (زبانها: انگلیسی ، روسی ، ایتالیایی.)

۲)«موزه دولتی روسیه. کاخ میخایلوفسکی » آثار ارائه شده از نمایشگاه اصلی را ارائه می دهد ، درباره تاریخ هنر روسیه از قرن دوازدهم تا پایان قرن بیستم معرفی می کند.. (زبان روسی و ایتالیایی)

۳)«هنر روسی قرنهای 15-20» .شاهکارهای درخشان موزه روسیه را معرفی می کند: از آیکون ها گرفته تا هنر شوروی ، نشان از تنوع هنر روسیه در توسعه مداوم آن.( زبانها: روسی ، اسپانیایی.)

۴)«هنر روسی عصر دیاگیلف» به اواخر قرن نوزدهم – اوایل قرن بیستم هنر روسیه اختصاص یافته و آثار هنرمندانی را نشان می دهد که با شخصیت برجسته تئاتری و هنری در ارتباط بودند. (زبانها: روسی، اسپانیایی.)

 

 

همرسانی این خبر

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *