فعالیت های موزه تاریخ طبیعی برلین در دوران قرنطینه
شب طولانی علم

 

موزه تاریخ طبیعی برلین در زمان شیوع COVID19 تمام فعالیت‌های حضوری را کنسل کرده و از شیوه‌های آنلاین و مجازی به فعالیت خود ادامه می‌دهد. در ذیل به معرفی چند نمونه از این فعالیت‌ها می‌پردازیم:

  • رویداد‌های دیجیتال

-کارگاه دیجیتال نویسی Wunderkammer

هدف از این کارگاه سفری اکتشافی با بینشی دیجیتال بر روی پژوهش‌های موزه و تمرین نگارش ادبی است. داستان‌های مجموعه آثار تاریخ طبیعی از کجا الهام می‌گیرند؟ چه دیدگاه خاصی را شما می‌پرورانید؟ در طول این دوره می‌توانید در مورد یک مجموعه یا پروژه تحقیقاتی موزه  für Naturkunde بنویسید.

https://www.museumfuernaturkunde.berlin/en/museum/events/digital-writing-workshop-wunderkammer-june-2020

 

 

 

-شب طولانی علم در برنامه زنده رادیویی

این برنامه به شکل زنده و بصورت رادیویی از موزه تاریخ طبیعی برلین پخش می‌شود و سخنرانان این برنامه شخصیت‌های برجسته علمی آلمان، رییس موزه و سایر شخصیت‌های علمی و فرهنگی هستند.

https://www.museumfuernaturkunde.berlin/en/museum/events/live-ubertragung-auf-radioeins-zur-langen-nacht-der-wissenschaften

 

چگونه شهروند علمی می‌تواند از اهداف توسعه پایدار پشتیبانی کند؟در اکتبر سال 2020، موزه تاریخ طبیعی برلین با حمایت کمیسیون اروپا و وزارت آموزش و تحقیقات فدرال (BMBF)، یک کنفرانس بین‌المللی برای نمایش، ارزیابی و مشارکت درباره شهروند علمی برگزار خواهد کرد.

 https://www.museumfuernaturkunde.berlin/en/museum/events/knowledge-change-decade-citizen-science-2020-2030-support-sdgs    

 

نمایشگاه‌های دیجیتالبرای طبیعت دیجیتال با “برای طبیعت دیجیتال”، برای اولین بار موزه تاریخ طبیعی برلین، با مجموعه‌ای بالغ بر 30 میلیون اثر،  به صورت آنلاین در دسترس قرار گرفته تا مخاطبان از طبیعت الهام گرفته  و در پروژه تحقیقاتی موزه  شرکت کنند. این بخش  به صورت مرتب به روزرسانی می‌شود.

https://www.museumfuernaturkunde.berlin/en/nature-digital

 

 

طبیعت زنده و دیجیتال

موزه تاریخ طبیعی برلین مراکز مهمی از قبیل تالار دایناسورها، دیوار تنوع زیستی و نمایشگاه تاکسیدرمی را به عنوان یک تور مجازی برای تجربه راه اندازی کرده‌است. نمایشگاه ویژه ” انگل‌ها – کشف زندگی ” نیز  به صورت آنلاین، قابل تجربه است.

https://www.museumfuernaturkunde.berlin/en/press/press-releases/open-visitors-12-may-nature-live-and-digital

 

 

معرفی موزه تاریخ طبیعی برلین

موزه تاریخ طبیعی برلین، موسسه تکامل و علوم تنوع زیستی  لایبنیتس، یک موزه تحقیقاتی یکپارچه در انجمن لایبنیتس است. این موسسه یکی از مهم‌ترین موسسات تحقیقاتی در جهان در زمینه تکامل بیولوژیکی، زمین شناسی و تنوع زیستی است. این موزه در سال 1810 در شهر برلین آلمان تاسیس شده و طیف گسترده‌ای از نمونه‌هایی از بخش‌های مختلف تاریخ طبیعی را به نمایش می‌گذارد،  بیش از 30 میلیون نمونه جانورشناسی،  دیرینه‌شناسی  و کانی شناسی وجو دارد که مشتمل بر 10 هزار نمونه است. شهرت موزه به دو دلیل است: نمایش بزرگترین اسکلت دایناسور جهان (Giraffatitan ) و یک نمونه حفاظت شده از اولین پرنده شناخته شده به نام Archeopteryx . این دو نمایشگاه بیش از هفتصد هزار بازدید کننده در سال دارد و تداوم مشارکت در برنامه‌های آموزشی و سایر رویدادها، این موزه را به یک مرکز ارتباطی نوآورانه تبدیل کرده‌است.

https://www.museumfuernaturkunde.berlin/en

 

همرسانی این خبر

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *