فعالیت های موزه ویکتوریا و آلبرت درزمان قرنطینه
تغییر معانی اشیا در دوران همه گیری

موزه ویکتوریا و آلبرت در زمان شیوع ویروس کرونا پروژه ای را با عنوان “همه‌گیری اشیاء” راه اندازی کرده، که اشیاء را در معنا و هدف جدید در زمان شیوع ویروس کرونا گردآوری کرده است. اشیائی که هرگز یا کمتر به آنها توجه می شود مانند مواد ضدعفونی‌کننده، دماسنج پیشانی و یا مراکزی مانند (سالن‌های ورزشی و سالن اجتماعات و مراکز همایش‌ها …) که تبدیل به بیمارستان  می‌شوند. این فضا با گردآوری این اشیاء و تأمل در مورد هدف و معنای در حال تغییر آنها، تصویری بی نظیر از همه‌گیری و نقشی محوری که ایفا می‌کنند را ترسیم می‌کند. در ذیل به چند نمونه  از آنها  اشاره می‌شود.

https://www.vam.ac.uk/blog/pandemic-objects

 

 

اشیاء همه گیر: صندلی ها احتمالاً صندلی‌ در تاریخچه کوید 19   جایی برای بحث و گفتگو نخواهد داشت و نقش آنها در حل  معضل همه‌گیری جهانی، حداقل است. در حال حاضر اشیاء زیادی وجود دارد و آنها نقش حمایتی غیرمنتظره‌ای ایفا می‌کنند. این پروژه به نقش صندلی در فضاهای عمومی با توجه به شرایط همه‌گیری کوید 19 و موضوع فاصله‌گذاری اجتماعی و همچنین به تاریخچه استفاده از صندلی‌های تاشو و پرتابل می پردازد.

 https://www.vam.ac.uk/blog/projects/pandemic-objects-chairs

 

اشیاء همه گیر:پارک عمومی در این پروژه به اهمیت فضای سبز برای حفظ سلامتی و شیوه و شرایط  استفاده از فضای پارک‌ها در زمان محدودیت‌های شیوع کوید19 مانند پیاده‌روی‌های محلی روزانه، ورزش‌های نامحدود در فضای باز و اجازه داشتن پیک نیک “از نظرحفظ فاصله اجتماعی” پرداخته شده‌است. این مورد همچنین به عنوان یکی از بحث برانگیزترین حوزه های عمومی “تجربه محدودیت” شناخته شده‌است.

  https://www.vam.ac.uk/blog/projects/pandemic-objects-public- park

 

 

اشیاء همه گیر:ضد عفونی کننده این بخش به موضوع مواد ضدعفونی کننده  و تاریخچه آنها و نحوه استفاده و واکنش مردم  به این موضوع می پردازد.

 

https://www.vam.ac.uk/blog/projects/pandemic-objects-hand-sanitiser

 

 

معرفی موزه موزه ویکتوریا و آلبرت

“موزه ویکتوریا و آلبرت” لندن، یکی از بزرگترین موزه هنرهای تزیینی، کاربردی و مجسمه سازی در جهان است که در سال 1852 تاسیس شده است. این موزه  از یک مجموعه دائمی با بیش ازدو میلیون و سیصد هزار اثر دارد که بیش از پنج هزار سال خلاقیت بشر را به نمایش می‌گذارد. این موزه در دوره  ملکه ویکتوریا و پرنس آلبرت در قرن  19 نام‌گذاری شد. “موزه ویکتوریا و آلبرت” با بیش ار 5 هکتار مساحت، 145 گالری دارد. مجموعه‌های این موزه، 5000 سال هنر دوران باستان تا به امروز را در قالب فرهنگ‌های اروپایی، آمریکای شمالی‌، آسیایی و شمال آفریقا را نمایش ‌می دهند.این موزه بسیاری از مجموعه‌های ملی انگلیس و برخی از بزرگترین منابع را برای مطالعه معماری، مبلمان، مد، پارچه، عکاسی، مجسمه سازی، نقاشی، جواهرات، شیشه، سرامیک، هنر و طراحی آسیا، تئاتر و پرفورمنس را در خود جای داده است.

https://www.vam.ac.uk/

همرسانی این خبر

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *