آثار هنری لوور ابوظبی را در خانه جستجو کنید

تأسیس موزه لوور ابوظبی در سال 2007 توسط پارلمان فرانسه به تصویب رسید. این موزه بخشی از یک توافقنامه سی ساله بین شهر ابوظبی و دولت فرانسه است.موزه لوور ابوظبی در سال 2017 در منطقه فرهنگی جزیره سعدیات در ابوظبی افتتاح شد.این موزه 64000 متر مربع مساحت دارد که از این مساحت 6000 متر مربع برای نمایشگاه های دائمی و 2000متر مربع برای نمایشگاه های موقت اختصاص داده شده است. آثار هنری از سراسر جهان در این موزه با هدف تمرکز بر روی شکاف هنر شرقی و غربی به نمایش در آمده اند. این آثار مربوط به دوره های دنیای باستان تا دنیای مدرن می شوند. بیشتر مجموعه های موزه ،آثار امانی از موزه های فرانسه از جمله لوور، مرکز ژرژ پمپیدو، موزه اورسی و کاخ ورسای هستند.

 

سایت موزه لوور ابوظبی

https://www.louvreabudhabi.ae/

 

اقدامات موزه لوور ابوظبی در زمان شیوع COVID19:

موزه لوور ابوظبی در زمان شیوع ویروس کوید 19 با انتشار بیانه ای اقدام به راه اندازی فضاهای مجازی برای مخاطب های موزه کرده است که در ذیل به مواردی ازآن اشاره می شود:

 

  • هنر از خانه:داستان های پیوندهای فرهنگی

موزه لوور ابوظبی  با گفتن داستان های  آثار هنری ، موزه را برای مخاطبین خود در خانه به ارمغان می آورد.این موزه هر چند روز یک اثر شاخص را به شکل ویدئو و پادکست معرفی و به اشتراک می گذارد.

https://www.louvreabudhabi.ae/en/Whats-Online/Art-from-Home

 

 

  • اپلیکیشن لوور ابوظبی

لوور ابوظبی با تهیه اپلیکیشن چند زبانه( انگلیسی ، فرانسه ، عربی ، هندی ، روسی و آلمانی ) اقدام به معرفی آثار از طریق تورهای مجازی کرده است.این اپلیکیشن دارای 150 فایل شنیداری و جستجوی نمایشگاه و …می باشد .

https://www.louvreabudhabi.ae/en/Whats-Online/Louvre-Abu-Dhabi-App

 

 

  • آثار هنری لوور ابوظبی را در خانه جستجو کنید

مخاطبین موزه با الهام از آثار موزه لوور ابوظبی آثار هنری در خانه می سازند و به شکل ویدئو کوتاه آن را پخش می کنند.

https://www.louvreabudhabi.ae/en/Whats-Online/Children-and-Families

 

 

 

همرسانی این خبر

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *