موزه ملی علوم و فن‌آوری لئوناردو داوینچی در ايام كرونا

” موزه ملی علوم و فن‌آوری لئوناردو داوینچی ” یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های علوم و فن‌آوری در ایتالیا و یکی از مهم‌ترین موزه‌های اروپا و جهان است. این موزه در 15 فوریه سال 1953 در فضایی به مساحت 23000 متر مربع ایجاد شد و در سه ساختمان مجزا به 28 بخش تقسیم می‌شود: ساختمان قدیمی که صومعه‌ای متعلق به قرن 16 است، ساختمان حمل و نقل ریلی، هوایی و ناوگان دریایی. یکی از مهم‌ترین بخش‌های موزه لئوناردو به نمایش مدل‌های چوبی و دست‌ساز طرح‌های لئوناردو داوینچی می‌پردازد که از آن میان می‌توان به ماشین پرنده، پل و ساختمان‌های دفاعی شهر ایده‌ال اشاره کرد.

از دیگر بخش‌های این موزه، گالری حمل و نقل، گالری انرژی، گالری ارتباطات، گالری لئوناردو (هنر و علوم)، گالری New Frontier و گالری علوم کودکان می‌باشد. در هر بخش مطالعات و تحقیقات گسترده‌ای برای گردآوری آثار صورت گرفته و متناسب با موضوع هر نمایشگاه، فعالیت‌های آموزشی، کارگاه و سمینار برگزار می‌گردد.

این موزه بالغ بر چهارصد هزار نفر بازدیدکننده در سال دارد و مدیر آن، آقای فیورنزو مارکو گالی است.

موزه لئوناردو در دوران شیوع کوید ۱۹ که کلیه موزه‌ها در ایتالیا بسته هستند به روایت #داستان درهای بسته می‌پردازد. یعنی داستان‌‌های دیجیتالی که از زیباترین داستان‌های موزه هستند را برای بازدیدکنندگان که به طور عادی نمی‌توانند ببینند در این روزهای تعطیل برای آنان روایت می‌کند. این روایت شامل: موزه، مجموعه‌های آن، آزمایشگاه‌های تعاملی، اخبار علمی، پشت صحنه‌ها، آرشیو فیلم و تصاویر است. این داستان‌ها هرروز روی اینستاگرام، فیس‌بوک و یوتویوب به صورت آنلاین قابل مشاهده هستند.

برنامه روزانه

هر دوشنبه:

داستان‌های پشت صحنه کارهای موزه

هر سه شنبه:

آموزش غیررسمی و کارگاه‌های تعاملی ما

هر چهارشنبه:

مباحث مربوط به علم و فناوری

هر پنجشنبه:

داستان‌هایی از تاریخچه موزه

هر جمعه:

مواردی از بایگانی و کتابخانه

هر شنبه:

داستان‌هایی از واقعیت مجازی

هر یکشنبه:

لئوناردو داوینچی

 

#داستان درهای بسته را

با یک داستان دیجیتال موزه دنبال کنیم.

#storieaportechiuse

 

https://www.museoscienza.org/it/storieaportechiuse

 

 

 

 

همرسانی این خبر

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *