موزه های ایتالیا درهای خود را به روی گردشگران می گشایند

پس از تقریبا دو ماه، ایتالیا، آهسته آهسته، موزه‌های خود را به روی گردشگران و بازدید کنندگان می‌گشاید. اما این روند تدبیر شده و متناسب با عبوری ایمن از مرحله پساکرونا است. دولت و موزه‌ها، برای این بازگشایی‌ها تمهیداتی فراوان اندیشیده‌اند که تلاش می شود به خوبی مورد اجرا قرار گیرد.

ایتالیا پس از گذشت دو ماه از قرنطیه، کم‌کم به فعالیت‌های عادی خود باز می‌گردد. ثروت فرهنگی این کشور، ایتالیا را به یکی از محبوب‌ترین مناطق گردشگری جهان تبدیل کرده‌است. به همین دلیل موزه‌ها جز اولین مکان‌هایی بودند که درهایشان را دوباره گشودند که از آن جمله می‌توان به موزه‌های کاپیتولین رم اشاره کرد.

به گفته خانم  ماریا ویتوریا، سرپرست میراث فرهنگی شهر رم، “موزه‌ها به جز کوچکترین گالری‌ها کاملاً باز هستند. در آنجا، فقط ، به منظور حفظ حداقل فاصله ایمنی سه فوت (92 سانتی‌متر) بین بازدید کنندگان، دو نفر به طور هم زمان مجاز به بازدید هستند. اکنون دسترسی به یکی از مهم‌ترین موزه‌های ایتالیا در مقایسه با سه ماه قبل بسیار متفاوت است. بازدیدها از قبل باید بصورت آنلاین رزرو شوند.به محض ورود، دمای بدن بازدید‌کنندگان با تب‌سج گرفته می‌شود. پس از استفاده از مواد ضدعفونی کننده دست، ملزم به پوشیدن ماسک و دستکش هستند. علاوه بر این، آن‌ها باید فلش‌های روی زمین را دنبال کنند. حداقل فاصله اجتماعی سه فوت (92 سانتی‌متر) بین خود و دیگران را حفظ کنند. این گالری‌ها توسط متخصصان حفظ آثار تاریخی هنری به دقت ضدعفونی شده‌اند. اکنون یکی از گنجینه‌های شهر ابدی یک بار دیگر قابل دسترسی است. این مجسمه گرگ کاپیتولین است، که طبق سنت، رومولوس و رموس، بنیانگذاران رم را پرورش داده‌است. گردشگران می‌توانند به مجسمه برنز مارکوس آئورلیوس که متعلق به 176 پس از میلاد مسیح است نگاهی بیندازند.همه ساله میلیون‌ها توریست از این مکان‌ها که ریشه‌های هنری فرهنگ غربی را حفظ می‌کنند، بازدید می‌کنند. توریست‌های خارجی قبل از 3 ژوئن، هنگامی که ایتالیا مجدداً مرزهای خود را با اتحادیه اروپا باز می‌کند بدون گذراندن دوره قرنطینه‌، قادر به بازدید از آن نخواهند بود.

https://www.romereports.com/en/2020/05/24/rome-reopens-most-important-museum-under-security-measures/

 

همرسانی این خبر

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *