موزه کودکان دو پیج
موزه ای بدون راهنما

موزه کودکان دو پیج ( Du page  ) واقع در ایالت ناپرویل امریکاست و بیش از سی سال است که در زمینه آموزش کودکان فعالیت می کنند.

با فراهم نمودن امکانات تفریحی وعلمی  بی نظیری در زمینه یادگیری، کودکان و خانواده ها در کنار هم وقت میگذرانند و تجربه می آموزند.نمایشگاه ها، برنامه ها و رویدادهای خاص، برای تجربه ی کودکان ایجاد می شود تا خلاقیت، تفکر، مهارت های حل مسئله و اعتماد به نفس را ایجاد و تقویت کند.

سه شعار اصلی این موزه

1-توجه و احترام به همه کودکان و توانایی یادگیری آنها

2-بازی و قدرت بازی به عنوان پایه ای برای ساخت دانش

3-اهمیت مشارکت کودک و بزرگسال دریادگیری

نمایشگاه ها طوری طراحی شده که بدون حضور راهنما کودکان راهی برای کشف و خلق جدید بیابند. هر نمایشگاه به گونه ای طراحی شده است که نتایج مختلفی داشته باشد.

کودکان متخصصانی هستند که می توان از آنها یاد گرفت. والدین می توانند تماشا کنند، و به آنچه  آنها می توانند انجام دهند افتخار کنند. نمایشگاه ها با نگاهی به زندگی روزمره و با توجه به موضوعات علمی، هنری و ریاضیات تعریف شده اند. بعنوان نمونه در نمایشگاه ساخت و ساز کودکان می آموزند اشیا چگونه ساخته شده و چگونه ایده ها و فناوری ها مواد اولیه را به محصولات نهایی تبدیل می کنند.

در نمایشگاه برش و تغییر شکل  کودکان ، با بریدن و قطع کردن اشنا می شوند. آنها در مدرسه یا خانه با کاغذ و قیچی آشنا شدند اما در این بخش از موزه برش با سایر ابزارهای برش  مانند قالب برش یا برش با موم را تجربه می کنند.

در نمایشگاه قالبگیری تغییر حالت یک ماده را تجربه می کنند یک ماده در مایع ذوب شده و سپس سرد می شود درون قالب ریخته و به یک جامد تبدیل می شود. همه این قالب های صنعتی که قبلا در کارخانه ها استفاده می شدند.

و در نهایت در نمایشگاه بعدی سر هم کردن و ساخت یک شی جدید را تجربه می کنند.

نیروهایی را کشف کنید که به ما قدرت می دهند: هوا، آب و الکتریسیته

همچنین در محله انرژی در سه بخش هوا، آب الکتریسیته یک تجربه همه جانبه و تعاملی ایجاد شده است. به کودکان اجازه می دهد تا “علت و معلول” را در منابع انرژی بهتر تجربه کنند، متغیرها را تغییر دهند و تأثیر را ببینند و با اعضای خانواده و همسالان خود به صورت مشترک همکاری کنند و آزمایش کنند، مشکلات را کشف کنند و راه حل هایی را پیدا کنند.

در نمایشگاه خلاقیت، کودکان با کمک  و همکاری بزرگترها و سایر کودکان و با استفاده از بلوک ها،  الگوها و ساختارها یک بنا بسازند.در این بخش ضمن توسعه آگاهی مکانی ، ساختمان 3 بعدی و زیبایی ، تعادل ، پایداری  و تقارن را کشف می کنند.

 

موزه کودکان Du page  در حال حاضر به دلیل پروتکل های بهداشتی تعطیل است اما می توان به کمک تور مجازی از داخل منزل از موزه بازدید کرد .

https://dupagechildrens.org/virtual-tour/

همچنین فعالیت هایی برای کودکان در منزل طراحی شده که با مراجعه به وبسایت ، فیسبوک و صفحه اینستاگرام می توان از این برنامه ها مطلع شد و با ساده ترین ابزار ها در خانه انها را اجرا نمود. https://dupagechildrens.org/blog/

 

همرسانی این خبر

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *